Diskusia ku kampani Za právo na vzdelanie

21.marca sme v priestoroch košickej Tabačky diskutovali o práve rómskych detí na vzdelanie, kampani na ktorej Amnesty International pracuje už od roku 2007. Diskusia sa uskutočnila v rámci festivalu Jeden svet.

Diskusii predchádzala dokumentárna snímka Naša škola o príbehoch zobrazujúcich začarovaný kruh chudoby a diskriminácie Rómov žijúcich v malom meste na severe Rumunska. V následnej hodinovej diskusii členovia aktivistickej skupiny v Košiciach poukázali na parely premietnutého filmu so slovenskou realitou. Účastníci a účastníčky diskusie sa zoznámili s prácou AI na kampani Dajme im budúcnosť a možnosťami ako sa aktívne zapojiť.

Verejnosť sa má možnosť zapojiť do kampane, podpísaním petície elektronicky na tejto stránke: Dajme im budúcnosť – petícia. Na podporu kampane, cieľom ktorej je dosiahnuť, aby rómske deti na Slovensku boli schopné uplatňovať si právo na vzdelanie, lokálne skupiny Amnesty International už zoorganizovali niekoľko fotopetícii. Ak sa máte záujem aktívne zapojiť aj Vy, prosím kontaktuje koordinátorku [email protected]