PODPÍŠTE PETÍCIU

Amnesty International sleduje prípady ľudí, ktorí sú prenasledovaní, nespravodlivo väznení alebo v priamom ohrození života. Petície, urgentné akcie a tlak na predstaviteľov a predstaviteľky vlád vedú k zlepšeniu ich podmienok. Môžeme iniciovať vyšetrovanie v prípadoch, ktoré miestne úrady doteraz ignorovali. Výnimkou nie sú ani situácie, keď daná krajina začne na náš podnet problém riešiť systematicky a jeden prípad tak ovplyvní tisíce ďalších.

KAŽDÝ TRETÍ PRÍPAD, KTORÉMU SA VENUJEME, KONČÍ ÚSPECHOM.

Amnesty International
POSTAVTE SA ZA PROTESTUJÚCICH V BIELORUSKU!

Podpíšte petíciu a vyvíjajte spolu s nami tlak na bieloruské orgány, aby zabezpečili ochranu práv na slobodu prejavu a pokojné zhromažďovanie protestujúcich, prepustenie zadržaných, ako aj dôkladné vyšetrenie násilností a vyvodenie zodpovednosti!

PODPÍŠTE PETÍCIU
POVEDZME NIE ILEGÁLNEMU CHOVU DOBYTKA V AMAZÓNII!

Amnesty International zistila, že dobytok z  ilegálnych pastvín na chránenom území amazonského dažďového pralesa v  Brazílii sa dostal do dodávateľského reťazca najväčšieho producenta mäsa na svete –⁠ spoločnosti JBS. Medzi cieľové krajiny spoločnosti patrí aj Slovensko.

PODPÍŠTE PETÍCIU
ŽIADAJTE SLOBODU PRE SABU

22-ročná Iránka Saba Kordafshari si má odpykať 24 rokov vo väzení, pretože bojuje proti diskriminačným zákonom o nútenom zahaľovaní žien.

PODPÍŠTE PETÍCIU
10 ROKOV VÄZENIA ZA PLAGÁTOVÚ KAMPAŇ

Poľskej aktivistke a aktivistovi hrozí trest 10 rokov odňatia slobody. Obvinenia proti nim sú reakciou na plagátovú kampaň, ktorá šírila informáciu, že poľská vláda manipulovala so štatistikami, týkajúcimi sa ochorenia COVID-19.

PODPÍŠTE PETÍCIU
ŽIADAJTE SPRAVODLIVOSŤ PRE DALITOV A DALITKY ZABITÉ V NEPÁLE

V Nepále sú na vzostupe vraždy dalitov a dalitiek, vrátane detí. Žiadajte spolu s nami nezávislé a nestranné vyšetrenie nedávnych vrážd a ochranu dalitskej menšiny.

PODPÍŠTE PETÍCIU
TRANSRODOVÍ ĽUDIA V MAĎARSKU POTREBUJÚ VAŠU POMOC

Práva transrodových ľudí sú ľudské práva! Poslanci a poslankyne maďarského parlamentu sa to však rozhodli ignorovať schválili zákon, ktorý zakazuje úradnú zmenu rodu.

PODPÍŠTE PETÍCIU
ŽIADAJTE SPRAVODLIVOSŤ PRE GEORGEA FLOYDA

„Prosím, nemôžem dýchať. Zomieram!“ prosil George Floyd s rukami spútanými za chrbtom policajta, ktorý mu viac ako 8 minút bez prestania kľačal na krku. Keď policajt konečne povolil, Georgeovo telo už nereagovalo.

podpíšte petíciu
STOP PORUŠOVANIU ĽUDSKÝCH PRÁV V HONGKONGU

Prednedávnom schválil stály výbor čínskeho Národného ľudového kongresu kontroverzný zákon o národnej bezpečnosti. Tento zákon vážne ohrozuje dodržiavanie ľudských práv v Hongkongu.

PODPÍŠTE PETÍCIU
6 ROKOV VÄZENIA ZA KRESBU ŽENSKÉHO TELA

Ruská umelkyňa a aktivistka Julia Cvetkova strávila 4 mesiace v domácom väzení na základe obvinení z „výroby a šírenia pornografických materiálov“. Obvinenia voči nej sú založené na kresbách, ktoré šírila cez internet v rámci kampane venovanej pozitívnemu obrazu o ženskom tele.

PODPÍŠTE PETÍCIU
ŽIADAJTE SPRAVODLIVOSŤ PRE ATENU, KTORÁ JE VO VÄZENÍ ZA POKOJNÝ PROTEST

Atena Daemi je 29-ročná obrankyňa ľudských práv a aktivistka za zrušenie trestu smrti v Iráne. V máji 2015 ju iránsky súd odsúdil na 14 rokov väzenia za údajné „plánovanie sprisahania proti národnej bezpečnosti“, „šírenie propagandy proti systému“ a „urážku najvyššieho vodcu“ Iránskej islamskej republiky.

PODPÍŠTE PETÍCIU