Pozvánka na prezentáciu Výročnej správy

Amnesty International Vás pozýva na prezentáciu a diskusiu k vydaniu Výročnej správy o stave ľudských práv, ktorá dokumentuje stav ľudských práv v 159 štátoch a územiach sveta za rok 2012.

Rok 2012 bol bohatý na významné udalosti – krajiny Severnej Afriky a Blízkeho východu zažili väčšiu slobodu médií a Egypt oslávil prvé demokratické a transparentné voľby. Európska únia vyhrala Nobelovu cenu za mier, no zlyhala v boji proti diskriminácii Rómov a v ochrane práv migrantov a utečencov. Ku krvavým štatistikám obetí prispeli konflikty v Mali a v Sýrii…a svet sa odvážne pustil do diskusie o podobe budúceho obchodu so zbraňami.
Jednou z hlavných tém prezentácie bude fungovanie obchodu so zbraňami a jeho dopad na dodržiavanie ľudských práv, vrátane reflexie slovenského exportu zbraní, o ktorom nám povie hosťka – expertka na kontrolu vývozu zbraní a bývalá zamestnankyňa Ministerstva hospodárstva a Ministerstva obrany SR, pani Jana Dlhopolčeková. Obsah správy Vám predstaví koordinátorka pre medzinárodné otázky Amnesty International Jana Vargovčíková.

Tešíme sa na stretnutie s Vami v kníhkupectve Panta Rhei na Vysokej 2 v Bratislave,v štvrtok 30. mája o 18,00h.