Maratón písania listov: Džábar Mádžrí prepustený na slobodu

5.marca bol prepustený tuniský aktivista Džábar Mádžri, ktorý bol v 2012 odsúdený 7,5 roka do väzenia, za vytvorenie facebookovej správy, v ktorej kritizoval Islam bol poslaný na 7,5 roka do väzenia. Džábar Mádžrí dostal prezidentskú milosť! Je už tretím človekom, ktorého sa v rámci Maratónu písania listov podarilo vyslobodiť. Do každoročnej akcie na podporu nespravodlivo väznených sa v decembri zapojilo 2,3 milionu lidí, vrátane viac ako 4000 zo Slovenska- ďakujeme!

Viac o príbehu:

Džábar Mádžrí bol odsúdený 28. marca 2012 na sedem a pol roka väzenia vrátane pokuty 1200 tuniských dinárov (540 EUR) za urážku islamu a moslimov v príspevkoch, ktoré zverejnil na svojom facebookovom profile. Amnesty International považuje Džábara Mádžrího za väzňa svedomia, uväzneného iba za uplatňovanie práva na slobodu prejavu.

Text petície, ktorá už nie je aktívna:

Požadujte okamžité a bezpodmienečné prepustenie Džábara Mádžrího a podpíšte list, ktorý za Vás odošleme prezidentovi Tuniska:

Vaša Excelencia,

dovoľte mi obrátiť sa na Vás v mene Amnesty International Slovensko a vyjadriť moje hlboké znepokojenie nad prípadom Džábara Mádžhrího, ktorý bol uznaný vinným za údajné urážanie islamu a moslimov na jeho facebookovom profile v marci 2012 a následne odsúdený na 7,5 roka vo väzení.

Amnesty International považuje Džábara Mádžrího za väzňa svedomia odsúdeného iba za pokojné uplatňovanie svojho práva na slobodu slova.

Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti Vás, Vaša Excelencia, žiadam o zabezpečenie nasledovného:

•   okamžité a bezpodmienečné prepustenie Džábara Mádžrího.

Ďakujem Vám za venovanie Vašej pozornosti tejto dôležitej téme.

S úctivým pozdravom,

[[petition-19]]