Galéria známych osobností, ktoré podporili kampaň za kontrolu obchodu so zbraňami.

Milióny ľudí na celom svete každodenne ohrozuje ozbrojené násilie. Každú minútu mu padne za obeť jeden človek. Cieľom kampane za kontrolu obchodu so zbraňami je zredukovať šírenie a zneužívanie zbraní a presvedčiť vlády, aby prijali záväznú Zmluvu o obchodovaní s nimi.

Od októbra 2003 koalícia mimovládnych organizácií, do ktorých patrí aj Amnesty International, organizuje kampaň. Informujeme verejnosť, usporadúvame rôzne akcie a ovplyvňujeme politikov. Jednou z aktivít bola medzinárodná fotopetícia Milión Tvárí, do ktorej sa zapojilo viac ako 1000 Slovákov, medzi nimi i známe osobnosti. Ich fotografie spolu z odkazom prinášame na tejto stránke.

Pridajte sa aj vy !
www.controlarms.org


Lasky – spevák skupiny Para :”Zastavme obchod s terorom.”
Marek – člen skupiny Polemic: “Je to problém AI náš, aj keď ho zatiaľ u nás vôbec nevidíme!”


Ďuďo – spevák skupiny Hex:” Zastavme zabíjanie nevinných ľudí! Nikdy neviete, či jeden z nich nebudete aj Vy! Podporte kampaň Amnesty International.”


Marian Greksa – hudobník: “Radšej vzdelanie ako zbrane.”


Filip Renč – divadelný a filmový režisér: “Nesouhlasím, aby tzv. vyspělé státy pomáhaly těm rozvojovým tím, že jim budou posílat zbraně, aby se v té bídě tam ještě všichni pozabíjeli. Nesmíme vydělávat na jejich chudobě, kterou mnohdy řeší genocidou s našimi zbraněmi. Nesmíme vydělávat na masakrech nevinných lidí, kteří zemřou kulkou vyslanou ze zbraně s nápisem: “Made in EU”.