Ľudskoprávne víťazstvá Amnesty International

Amnesty International je najväčšia ľudskoprávna organizácia na svete. Spolu s viac ako 10 miliónmi členov a členiek na celom svete aktívne bránime ľudské práva a slobody obsiahnuté vo Všeobecnej deklarácii ľudských práv. Naším najvyšším cieľom je, aby každý človek požíval ľudské práva, ktoré nám všetkým od narodenia prináležia.

V každom treťom z prípadov, ktorým sa venujeme, sa podarí dosiahnuť pozitívnu zmenu.

Prostredníctvom advokácie a medzinárodných kampaní, vďaka petíciám, aktivizmu a verejnými podujatiam, ako aj skrz ľudskoprávne vzdelávanie, sa nám za viac ako 60 rokov existencie podarilo dosiahnuť mnohé ľudskoprávne víťazstvá. Pomohli sme na slobodu tisícom ľudí, ktorí sa za obranu ľudských práv či vyslovenie názoru ocitli za mrežami alebo v cele smrti. Aktivisti a aktivistky, ktoré sa pre svoju prácu ocitli na súde či vo väzení dostali milióny listov solidarity, ktoré im pomohli prežiť ťažké časy. Stovky rodín, ktorých dcéry, manželia či rodičia zaplatili životom za obranu ľudských práv získali v Amnesty nielen psychickú podporu, ale mnohým z nich sme spoločne pomohli dosiahnuť spravodlivosť pre ich blízkych.

Tieto víťazstvá by sme nemohli dosiahnuť bez tisícov z vás. Na nasledujúcich stranách si môžete prečítať o niektorých z našich početných ľudskoprávnych víťazstiev. Ak vás zaujíma, akým témam sa v Amnesty International Slovensko venujeme dnes, viac informácií nájdete na tomto odkaze. O našich lokálnych kampaniach si môžete prečítať tu.

Chcete sa zapojiť do boja za ľudské práva? Podpíšte niektorú z našich petiícií a žiadajte s nami dodržiavanie ľudských práv každého a každej z nás.

Ľudskoprávne výhry Amnesty International


Zaujala vás naša práca?

Podporte nás!

Viac ako 90 % zdrojov Amnesty International tvoria individuálne dary od ľudí ako ste vy. Podporte nás a pomôžte nám tak dosiahnuť ešte viac ľudskoprávnych víťazstiev. Ďakujeme!

Pridajte sa k nám

Ak vás naša práca zaujala, môžete sa pridať do nášho aktivistického či dobrovoľníckeho tímu. Dobrovoľníctvo a aktivizmus sú veľmi dôležitou súčasťou našej činnosti. Či už ide o solidárne aktivity – na medzinárodnej, regionálnej alebo národnej úrovni – na podporu jednotlivých ľudí, ktorých ľudské práva sú aktuálne porušované, alebo o dlhodobé kampane za celkové zlepšenie podmienok z hľadiska ľudských práv, či naše pôsobenie v oblasti vzdelávania k ľudským právam.

Sledujte našu prácu

Zaujímajú vás ďalšie novinky zo sveta ľudských práv? Sledujte nás na FacebookuInstagrame alebo sa prihláste na odber nášho newslettera a ostaňte v obraze.