V kampani budeme pokračovať kým nebudú v Saudskej Arábii prepustení všetci väzni a väzenkyne svedomia

 

Saudskoarabský bloger Raif Badawi bol zatknutý v júni 2012 a uväznený v roku 2014 za založenie webovej stránky zameranej na spoločenskú a politickú debatu. Bol odsúdený na 10 rokov za mrežami a 1000 rán bičom. Keď ho saudskoarabské autority 9. januára 2015 po prvý raz zbičovali, naši podporovatelia a podporovateľky na celom žiadali jeho prepustenie ako aj prepustenie všetkých ďalších väzňov a väzenkýň svedomia. Odvtedy už nebol bičovaný.

 

Počas uplynulých troch rokov naši podporovatelia a podporovateľky neúnavne viedli kampaň pred saudskoarabskými ambasádami na celom svete, organizovali sviečkové pochody, napísali stovky tisíc listov, tweetov a odkazov žiadajúcich oslobodenie Raifa a všetkých väzňov a väzenkýň svedomia v Saudskej Arábii.

 

 

Teraz, viac než kedykoľvek predtým, musíme udržať  náš nátlak, pretože situácia v oblasti ľudských práv v Saudskej Arábii sa zhoršuje.

 

 

 

Odmietame nechať saudskoarabský desivý obraz ľudských práv nepovšimnutý. Záťahy na občiansku spoločnosť a slobodu vyjadrovania neslabnú. Autority pokračujú v procesoch s obhajcami a obhajkyňami ľudských práv a obviňujú ich za ich mierový aktivizmus.

 

Desiatky aktivistov a aktivistiek, obhajcov a obhajkýň ľudských práv, spisovateľov a spisovateliek, právnikov a právničiek ostávajú za mrežami, vrátane Raifovho právnika Waleeda Abu al-Khaira, a to jednoducho za uplatňovanie si práva na slobodu vyjadrovania, združovania a pokojného zhromažďovania. Ale v počte je sila a my sa nevzdáme, pokým nebudú na slobode všetci väzni a väzenkyne svedomia.

 

Petícia je stále aktívna, podpísať ju môžete tu:

https://pripady.amnesty.sk/pripad/lwm-raif-badawi

 

obrázek