Gratulujeme: BUS má 4 roky

Za tie 4 roky stihla banskobystrická univerzitná skupina Amnesty International (BUSAI) spraviť veľa dobrého v oblasti ľudských práv a vznikli krásne priateľstvá.  Ku gratuláciám sa pripája celá kancelária.

“BUS je rozhodně jedna z najlepších zahraničných aktivistických skupin, které jsem zažil v akci. Divím se snad jen tomu, že ti, kteří v ní ještě nejsou, v ní ještě nejsou.”

Jirko Bejček, koordinátor vzdelávania z Amnesty International ČR

“Pre mňa ste svetielko nádeje, že AI ako koncept môže byť využitý správne a prinášať zmenu.”

Ľudka Durajová, office manažérka Amnesty International v BA

“Je ťažké hovoriť o ľudských právach vo svete, ktorý ich zosmiešňuje a profanuje. BBUS robí jedinečnú prácu v tom, že sa snaží prinášať túto tému na pôdu univerzity a mesta, medzi konkrétnych ľudí tak, aby nebola len mŕtvolnou frázou a mediálnym povzdychom, ale aby sa stala neustále aktuálnou.”

Miloš Ondrášik, lektor a motivátor

“Podobnou iniciativou, kreativitou a oddaností ze strany svých podporovatelů a aktivistů se může těšit opravdu jen malokterá organizace. Jste skvělí.”

Mark Martin, riaditeľ českej Amnesty International

“Po víťazstve Mariana Kotlebu dostalo to, čo v Banskej Bystrici robíte, navyše veľký význam pre celú krajinu. Myslím, že máte aj veľkú zodpovednosť, pretože to vy, a nie nejaká politická strana, ste tí, čo tu stoja v ceste fašizmu. Držím palce, nech Vás to ďalej baví. “

Marta Šimečková, zakladateľka Amnesty International na Slovensku a organizátorka Stredoeurópskeho fóra