Poďakovanie Rosy Franco bojujúcej za spravodlivosť pre svoju dcéru

“Píšem Vám, aby som sa všetkým Vám poďakovala, aby som sa poďakovala Amnesty International a všetkým Vá, úžasným ľuďom, ktorí ste urobili tak láskavé gesto, že ste mi napísali. Keď som dostala všetky pohľadnice a listy mala som zmiešané pocity šťastia a pocit, že mi chýba moja dcéra, tak som začala plakať. Posilnilo ma to ale v mojom boji. Neviem si predstaviť ako ste zmobilizovali tak veľa ľudí a  ako sa Vám podarilo vyzbierať tak veľa listov.

Dostala som viac ako 500 pohľadníc na Vianoce, listy som nestačila porátať, tak veľa ich je. Rozmýšľala som, že urobím nástennú tabuľu, aby každý kto príde do môjho domu, ich videl. Na stenách vedľa mojich dverí mám plagát s dvoma fotografiami Maríe Isabel, vôkol ktorého sú pohľadnice. Sú tam krásne listy a pohľadnice v angličtine, nemčine, francúzštine, taliančine a kórejčine. Mnohí z nich hovoria, že tiež poslali listy Roxane Baldettiovej, viceprezidentke Guatemaly.

Ďakujem Vám z hĺbky srdca”.

María Isabel Franco mala 15 rokov, keď ju znásilnili a brutálne zabili v Decembri 2001. Po viac ako desiatich rokoch jej prípad nebol vyšetrený a páchatelia neboli postavení pred súd. Jej mama, Rosa Franco, bojuje za dosiahnutie spravodlivosti pre svoju dcéru.

Viac o prípade: https://www.amnesty.sk/ziadajte-spravodlivost-pre-zavrazdenu-studenku-z-guatemaly/