Pridajte sa k medzinárodnej solidarite za ľudské práva LGBTI ľudí

Od vraždy Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha uplynuli 2 týždne, nenávisť a disrešpekt, ktoré viedli k ich smrti však nezmizli a len tak rýchlo nezmiznú. Verejne hovoriť o tejto tragédii v kontexte homonegativity a transnegativity nestačí. Venovať sa zvyšovaniu „tolerancie“ k LGBTI ľuďom je urážkou životov a práv tých z nás, ktoré a ktorí patríme ku kvír komunite. 

Pridajte sa k tisícom ľudí a vyjadrite svoju podporu LGBTI+ ľuďom na Slovensku. Žiadajte zabezpečenie spravodlivosti pre obete útoku na Zámockej a ich blízkych a prijatie preventívnych opatrení na ochranu LGBTI+ ľudí pred útokmi a násilím. Žiadajte vládu SR, aby naplnila požiadavky výzvy Ide nám o život a bezodkladne zabezpečila ochranu rovnosti a ľudských práv LGBTI+ ľudí v súlade s medzinárodnými záväzkami SR.

Podpíšte aj výzvu Ide nám o život na zabezpečenie rovnoprávnosti a bezpečnosti LGBTI+ ľudí, ich rodín a detí, aby mohli v našej krajine žiť bez strachu a nenávisti.

Okrem podpory výzvy Ide nám o život môžete svoju solidaritu s LGBTI ľuďmi na Slovensku vyjadriť zdieľaním solidárneho postu na sociálnych sieťach.

Odfotografujte sa s odkazom solidarity a zdieľajte svoj odkaz na Instagrame, Facebooku alebo Twitteri.

Nezabudnite označiť Amnesty Slovensko, Iniciatívu Inakosť, Pride Košice. Light fif UK a Tepláreň.

Ak príspevok zdieľate na Facebooku, prosím označte @AmnestyInternationalSlovakia, @inakost, @PRIDEkosice, @light.fifuk a @teplaren. Ak zdieľate výzvu na vyšetrenie prípadu a prijatie preventívnych opatrení, označte aj premiéra Hegera @premier.sr.

Ak príspevok zdieľate na Instagrame, prosím označte @amnesty_international_slovakia, @iniciativa.inakost, @pride.kosice, @lightfifuk a @teplaren. Ak zdieľate výzvu na vyšetrenie prípadu a prijatie preventívnych opatrení, označte aj premiéra Hegera @eduardheger.

Ak príspevok zdieľate na sieti Twitter, prosím označte @AmnestySlovakia a @inakost. Ak zdieľate výzvu na vyšetrenie prípadu a prijatie preventívnych opatrení, označte aj premiéra Hegera @eduardheger.

Prosíme používajte hashtagy #teplaren, #LGBTI, #slovakia #lgbtrightsarehumanrights, odkazy môžu byť napísané v slovenčine alebo angličtine.

Použiť môžete aj naše predpripravené vizuály a pridať sa tak k vlne medzinárodnej solidarity. (Ilustračné fotografie nafotila Dorota Holubová.)