PRÍDEte k nám počas PRIDE mesiaca?

Žiť s milovanou osobou a v súlade so svojou identitou je ľudské právo. Aj napriek tomu však na Slovensku toto právo mnohým ľuďom upierame. LGBTI+ ľuďom na Slovensku je právo na súkromný a rodinný život stále systémovo upierané. Transrodoví a nebinárni ľudia navyše čelia neustálym neodborným útokom telesnú autonómiu a právo rozhodovať o svojom tele.

V Amnesty Slovensko využívame všetky príležitosti, aby sme upozornili na túto nespravodlivosť a aktívne prispievali k zmene. Aj preto tento rok hrdo participujeme na Dúhovom PRIDE a celom PRIDE mesiaci. Pridajte sa k nám a zapojte sa aj vy do našich dúhových aktivít.

Vo štvrtok 14. júla sa môžete zúčastniť interaktívnej prednášky Pár krokov v cudzích topánkach.

V nedeľu 17. júla si môžete na Dúhovej živej knižnici prečítať až tri výnimočné knižky.

V pondelok 18. júla vám premietneme dokument venovaný mediálnemu obrazu transrodových ľudí s názvom Disclosure.

V piatok 22. júla si s nami a študentským spolkom Light môžete pripraviť transparenty na sobotný dúhový pochod za rovnosť.

V sobotu 23. júla nás celý deň nájdete v našom žltom stánku na Hviezdoslavovom námestí a samozrejme vás rady a radi uvidíme aj na Dúhovom PRIDE pochode.

PRIDE mesiac uzavrieme diskusiou o identitách a konci dehumanizácie LGBTI+ ľudí, ktorú budete môcť naživo aj online sledovať už v utorok 26. júla.

Pre viac detailov sledujte naše sociálne siete a tešíme sa na vás vo Foajé a na Hviezdku!