Maratón písania listov: Traja ruskí aktivisti zadržaní po pokojnej demonštrácii!

Po pokojnej protestnej demonštrácii na moskovskom Blatnom námestí, ktorá sa uskutočnila v máji 2012, v predvečer inaugurácie prezidenta Putina, boli zatknutí traja muži. Amnesty International považuje všetkých 3 aktivistov za väzňov svedomia, zadržaných iba za pokojné uplatňovanie práva na zhromažďovanie sa a združovanie.

Požadujte zabezpečenie spravodlivého súdu pre V. Akimenkova, M. Kosenka a A. Saviolova a ich prepustenie na kauciu po dobu vyšetrovania prípadu podpisom listu, ktorý za Vás odošleme ruskému prokurátorovi:

Vážený pán prokurátor,

dovoľte mi obrátiť sa na Vás v mene Amnesty International Slovensko a vyjadriť moje hlboké znepokojenie nad prípadom troch mužov zatknutých pri pokojnej protestnej akcii na moskovskom Blatnom námestí v máji 2012, ktorá sa uskutočnila v predvečer inaugurácie prezidenta Putina.

Amnesty International považuje všetkých troch aktivistov za väzňov svedomia, ktorí sú zadržiavaní iba za pokojné uplatňovanie práva na zhromažďovanie sa a združovanie.

Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti Vás s úctou žiadam o zabezpečenie nasledovného:

• zabezpečenie spravodlivého súdu pre V. Akimenkova, M. Kosenka a A. Saviolova a ich prepustenie na kauciu po dobu vyšetrovania prípadu.

Ďakujem za venovanie Vašej pozornosti tejto dôležitej téme.

S úctivým pozdravom,

[[petition-16]]