Workshop pre pedagógov a pedagogičky so Živou knižnicou v Košiciach a v Bratislave

Amnesty International ponúka workshop určený pre pedagógov a pedagogičky zo základných, stredných a vysokých škôl a ďalším záujemcom a záujemkyniam o ľudskoprávne vzdelávanie.

Anotácia workshopu: Workshop obsahuje niekoľko častí. Okrem zoznámenia sa s prácou Amnesty International zažijú účastníci/čky aj Živú knižnicu, kde sa stretnú s konkrétnymi osobnosťami z rôznych menšín. Budeme sa zaoberať aj začleňovaním ľudských práv do výučby a reakciám na nenávistné, diskriminačné, xenofóbne či rasistické prejavy. Workshop tiež ponúka priestor k zdieľaniu skúseností a problémov, s ktorými sa učitelia a učiteľky v škole stretávajú a tipy pre uľahčenie práce s touto náročnou témou.


O Živej knižnici:
V Živej knižnici si môžu návštevníci/čky požičať konkrétnu osobu so zaujímavým životným príbehom a spýtať sa jej na všetko, čo ich zaujíma. Počas Živej knižnice je možné stretnúť viacero osobností z najrôznejších menšín žijúcich na Slovensku. Táto metóda pomáha prekonávať strach z neznámeho a narúša zažité predsudky a stereotypy a spoločne sa naučíme ako s ňou pracovať a ako si ju zorganizovať.

Termín konania workshopu: Workshop sa bude konať 18.12. v pondelok v Košiciach a 15.12. v piatok v Bratislave v čase od 10:00 – 17:30.

Miesto: Regionálne centrum mládeže, Strojárenská 4, Košice.

Kancelária Amnesty International Slovensko, Karpatská 11, Bratislava


Pre koho je workshop určený: ZŠ, SŠ, VŠ pedagógovia/čky, študenti/ky pedagogiky. Z jednej školy môže prísť viacero záujemcov/kýň.

Cena: Workshop je zadarmo. Cestovné náklady sú hradené.

Počet účastníkov/čok: Počet je limitovaný, maximálne 15 účastníkov/čok na každom workshope.
Pre prihlasovanie použite prosím link.

Ďalšie informácie a prihlášky: [email protected], 0948 775 007
V prihláške uveďte prosím miesto, kde sa chcete workshopu zúčastniť.