Živá knižnica: podcast

Od októbra 2021 sa v Amnesty venujeme aj projektu Silné čítanie, na ktorom spolupracujeme s Centrom komunitného organizovania a Literárnou baštou. Súčasťou projektu je miniséria podcastových adaptácií obľúbenej metódy živá knižnica.

Prvá epizóda je príbeh Daniela, ktorý ukazuje mladého človeka hľadajúceho sa vo svete, ktorý si ešte na inakosť zvyká. Hanba, každodenná frustrácia z nepochopenia a strach z budúcnosti sa na jeho ceste premenia na lásku k sebe, pochopenie a múdrosť, aj keď kroky po nej nesú váhu ťažkého srdca. Daniel v príbehu popisuje svoju cestu za iným životom do hlavného mesta Slovenska ako únik pred realitou, ktorý mu však otvoril oči a srdce nájsť cestu späť k sebe.

Vypočujte si náš nový podcast na platformách Spotify, Apple Podcast alebo Buzzsprout.

„Toto fiktívne meno reprezentuje všetky moje identity dokopy a moju neustálu snahu nájsť medzi nimi súlad. Použitie židovských mien mužského a ženského rodu ako odkaz na môj židovský pôvod a rodovo premenlivú (genderfluid) identitu. Godla je rómske priezvisko po mojom otcovi. Tohto priezviska som sa vzdal, keď som mal 15 rokov, je pre mňa stále pripomienkou nielen rómskej identity, ale aj hanby, ktorú som v sebe dlho niesol. House of Queerness je odkazom na moju queer identitu. Zmenami mena a snahou ujasniť si, kým som, prechádzam dlhodobo a je to neustály proces, ktorý ma posúva ďalej v živote. Rád by som ukázal ľuďom, že je v poriadku hľadať samého seba, prechádzať týmto procesom a otvorene ho komunikovať navonok,“ hovorí o svojej epizóde naša druhá živá knižka.

Vypočujte si jej príbeh na platformách Spotify, Apple Podcast alebo Buzzsprout.

.

.

.

Grafický dizajn a animácie vytvoril Dávid Koronczi v spolupráci s Jurajom Mydlom a zvukovo spracoval Jonatán Pastirčák. Idea&realizácia: ​Kristína Országhová.


Tento podcast vznikol v rámci projektu Silné čítanie, ktorý je podporený z programu @acfslovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je @nadacia.ekopolis v partnerstve s Nadáciou Bratislava a @karpatskanadacia.

Topics