Artwork created by Rebecca Hendin for the 2017 Write for Rights campaign, showing Taner Kılıç, Turkey. The asset record contains the original artwork files, as well as RGB screen jpgs and CMYK print jpgs. Amnesty Turkey Chair Taner Kılıç, imprisoned since 9 June on the absurd charge of being a member of an “armed terrorist organization” This detention along with that of the Istanbul 10, (fellow human rights defenders who were attending a routine workshop for human rights activists in Istanbul in July 2017), are the latest in a series of government efforts to silence its critics. Since the attempted coup of July 2016, over 150,000 people have been placed under criminal investigation. Taner Kılıç and the Istanbul 10 have dedicated their lives to defending the rights of others. They speak out for freedom, fighting for everyone in Turkey to be treated fairly. Every day that they are detained, the people they speak up for are left more vulnerable to the government’s ongoing crackdown on freedoms.

Aktualita:Rozhodnutie súdu ponechať Tanera za mrežami sa prieči zdravému rozumu

Turecko: Rozhodnutie súdu ponechať predsedu správnej rady tureckej Amnesty za mrežami sa prieči zdravému rozumu

John Dalhuisen, riaditeľ Amnesty International Europe, dnes v reakcii na rozhodnutie istanbulského súdu ponechať Tanera Kiliça, predsedu správnej správnej rady Amnesty International Turecko, vo vyšetrovacej väzbe vyhlásil:

„Právnici obhajoby spolu s nezávislým znalcom dnes na súde rozmetali argumenty obžaloby. Všetky dôkazy poukazujú na Tanerovu nevinu, ale aj tak bol dnes poobede poslaný naspäť do preplnenej cely, kde strávil už viac, ako päť mesiacov.“

„Rozhodnutie súdu ignorovať dôkazy a pokračovať v jeho väzbe sa prieči zdravému rozumu. Je to ďalšia premárnená šanca napraviť hrubú nespravodlivosť. Nepoľavíme v úsilí o jeho prepustenie a budeme sa ďalej snažiť, aby všetky obvinenia voči nemu a Istanbulskej 10tke boli stiahnuté.“

Ďalšie pojednávanie bolo stanovené na 31. január 2018.

Bolo tiež zrušené obmedzenie pre Tanerových právnych zástupcov ho navštevovať, takisto bol zrušený zákaz cestovať pre Özlema Dalkirana, Nejata Taştana a Veli Acua, ako podmienky ich kaucie. Povinnosť Şeyhmusa Özbekliho hlásiť sa bola tiež zrušená.

Taner povedal súdu, že je zadržiavaný s ďalšími 23 ľuďmi v cele, ktorá je určená pre 8 ľudí.

Žiadajte spravodlivosť pre Tanera a Istanbulskú desiatku, podpíšte petíciu: http://pripady.amnesty.sk/pripad/freeidil

Topics