Zapojte sa do solidarity so ženami zažívajúcimi násilie

Aj drobný prejav solidarity dokáže človeku v ťažkej situácii dodať odvahu a energiu. Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sme vytvorili jednoduchú grafiku, ktorú môžete zverejniť na svojom profile na sociálnych sieťach a dať tak ženám, ktoré zažívajú násilie alebo utekajú pred vojnou, vedieť, že na ne niekto myslí.

Pridajte sa k ľuďom na celom svete a vyjadrite počas MDŽ 2022 podporu ženám zažívajúcim násilie a útlak, ako aj tým, ktoré sú na úteku pred vojnou.

Použite jednoduchú grafiku na Instagrame alebo Facebooku

Grafiku si môžete stiahnuť na tomto odkaze a uverejniť ju na svojej nástenke, prípadne poslať známym a priateľkám.

Odfotografujte sa s naším odkazom solidarity

Vytlačte si našu grafiku a odfotografujte sa s ňou alebo si ju stiahnite a odfotografujte sa s monitorom či telefónom, na ktorom bude zobrazená. Grafiku si môžete stiahnuť na tomto odkaze. Inšpirovať sa môžete vzorom vyššie.

Vytvorte si vlastný odkaz solidarity

Napíšte svoj odkaz na papier alebo kartón, odfotografujte sa s ním a príspevok zverejnite na svojich sociálnych sieťach. Odkaz môžete odfotiť aj vo verejnom priestore, prípadne ho nechať pred budovou inštitúcie, ktorá by ho podľa vás mala vidieť. Inšpirovať sa môžete vzorom vyššie.

Zdieľajte príbeh/story

Odkaz solidarity môžete publikovať aj pomocou story. Využite jednu z našich šablón alebo si vytvorte vlastnú.

Uverejniť môžete buď čisto textovú verziu:

alebo verziu s vašou fotografiou. Návod, ako do story pridať vašu fotografiu, nájdete nižšie.

Stiahnite si pozadie príbehu

Otvorte si okienko s efektami

Vyberte si možnosť použiť fotoaparát/kameru.

Spravte si selfie, ktorú vložíte do story. Fotografiu môžete mať v kruhu alebo štvorci, formát si zmeníte, ak kliknete na fotografiu priamo v story.