Hudbou za práva Rómov

Oslávte Medzinárodný deň Rómov rómskou hudbou a podporte snahu Amnesty International o zrovnoprávnenie Rómov v celej Európe. Pozývame Vás vychutnať si rozmanitú rómsku hudbu, ktorá pomáha miliónom Rómov vypovedať svoj príbeh a aktívne sa zapojiť.

Amnesty International oslovila rómskych hudobníkov a hudobníčky, aby napísali alebo venovali skladbu na album, ktorí bojuje proti diskriminácii a stigmatizácii Rómov v celej Európe. Na jeho vytvorení sa spolupodieľalo 23 rómskych umelcov a umelkýň z rôznych krajín Európy vrátane Slovenska, Srbska, Rakúska, Macedónska, Holandska, Grécka, Turecka, Nemecka, Rumunska, Talianska, Českej Republiky, Veľkej Británie, Kosova a Maďarska.

Profilové dvoj – CD obsahuje energickú rómsku hudbu, ktorá je zastúpená aj dvomi slovenskými kapelami: hudobné zoskupenie Cigánski diabli je odbornou verejnosťou považované za jednu z najlepších orchestrov v kategórii Etno a World Music. Druhou slovenskou kapelou je tročlenná dievčenská rómska skupina Sabrosa, ktorú tvoria sestry Duždové a Julka Cvoreňová. Sabrosa spieva tradičnú rómsku hudbu aj gospelové piesne.
Kúpou albumu prispejete na prácu AI v oblasti boja proti diskriminácii Rómov v Európe. Na Slovensku bude výťažok venovaný kampani za právo na vzdelanie pre rómske deti Dajme im budúcnosť, ktorú AI vedie od roku 2008. Pomôžte rómskym deťom získať lepšiu budúcnosť.
2xCD Listen to Roma rights za 9,90€