Reakcia na útok na Róberta Fica

V reakcii na medializované informácie o útoku na Róberta Fica, predsedu Vlády SR, riaditeľ Amnesty International Slovensko, Rado Sloboda povedal:

„Veľmi jasne a dôrazne odsudzujeme dnešný hrozný útok na predsedu Vlády SR, Róberta Fica. Ide o krutý a neospravedlniteľný čin, ktorý nemožno tolerovať. Róbertovi Ficovi želáme skoré zotavenie a veľa síl.

Vyzývame relevantné orgány k bezodkladnému, riadnemu a nestrannému vyšetreniu útoku, ako aj vyvodeniu zodpovednosti voči páchateľovi, na základe rozhodnutia nezávislého a spravodlivého súdu. Kompetentné orgány by zároveň mali prijať adekvátne a primerané opatrenia, aby eliminovali možnosť, že sa niečo podobné zopakuje.

Je však nutné zdôrazniť aj to, že je zarážajúce a nebezpečné, ak v takejto vypätej atmosfére, len krátko po krutom útoku na premiéra, začíname počúvať od niektorých politických predstaviteľov, priame či nepriame, obvinenia o tom, kto za to nesie zodpovednosť. Preto musíme upozorniť aj na to, že zneužívať dnešný hrozný útok na vytĺkanie politického kapitálu je neakceptovateľné.“

Viac noviniek