Stiahnite si grafiku a vyjadrite solidaritu transrodovým ľuďomStiahnite si tieto grafiky, zdieľajte ich na sociálnych sieťach a vyjadrite solidaritu transrodovým ľuďom na Slovensku.

Aktualizácia 28. júna 2023

NR SR dňa 28. júna 2023 predčasne ukončila júnovú parlamentnú schôdzu, pričom medzi zákonmi, ktoré parlament nestihol prerokovať, je aj návrh zákona o rodnom čísle. Ak parlament do septembrových volieb neotvorí mimoriadnu schôdzu, zákon už nemá šancu prejsť a právne tranzície sú nateraz v bezpečí. Ďakujeme za podporu viac ako 25 000 z vás, ktorí a ktoré ste sa postavili na obranu práv transrodových ľudí. Náš boj za ľudské práva nekončí, ale transrodoví ľudia si môžu na chvíľu vydýchnuť.

Vyjadrite solidaritu transrodovým ľuďom na Slovensku

Pridajte sa k viac ako 25 000 ľudí naprieč Slovenskom a Európou a vyjadrite svoj nesúhlas s obmedzovaním ľudských práv na Slovensku.

Zdieľajte príspevky s odkazmi na petíciu na Facebooku, Instagrame, Twitteri či ďalších sieťach alebo fyzicky vo verejnom priestore, aby ste nám pomohli získať viac podpisov. Pri odkazoch online nás nezabudnite označiť, aby sme váš odkaz šírili ďalej:

Instagram: @amnesty_international_slovakia
Facebook: Amnesty International Slovensko
Twitter: @AmnestySlovakia

Inšpirujte sa odkazmi od nás alebo ich priamo použite:

Sme v tom spolu. Ľudia zo Slovenska / z Košíc / Martina / Revúcej / doplňte vaše mesto či obec… podporujú práva transrodových ľudí.

Prejavujem solidaritu s transrodovými, nebinárnymi a intersex ľuďmi na Slovensku a vyzývam slovenských poslancov a poslankyne, aby odmietli návrh zákona o rodnom čísle, ktorý de facto zakazuje úradnú zmenu rodu.

Ľudské práva nie sú otázkou názoru. Práva transrodových ľudí sú ľudské práva.

Zistite viac o našej práci