Ďakujeme za podporu pre Rockyho Myersa

Ďakujeme, že ste podpísali petíciu za spravodlivosť pre Rockyho Myersa, ktorému hrozí trest smrti. Rocky a jeho blízki veľmi ocenia aj odkazy solidarity, ktoré im môžete poslať poštou alebo elektronicky. Okrem toho nám môžete pomôcť v boji za práva ďalších komunít a jednotlivcov a tiež poslať tisíce individuálnych listov solidarity. Ako na to, sa dočítate ďalej.

Vyjadrite solidaritu mužovi v cele smrti

Pošlite svoje odkazy solidarity a vyjadrite Rockymu a jeho rodine podporu v ich boji za spravodlivosť. Odkaz solidarity (ideálne v angličtine) môžete poslať poštou (na adresu Amnesty International Slovensko, Foajé, Štefánikova 16, 811 04 Bratislava) prípadne e-mailom na adresu [email protected] a my zabezpečíme, aby ich Rocky a jeho blízki dostali.

Ak chcete odkaz solidarity zdieľať online, nezabudnite použiť #RockyMyers a #amnestyslovensko, aby sa k Rockymu a jeho blízkym odkaz dostal cez sociálne siete.

Odkazy môžete posielať počas celého maratónu, vašu podporu však bude Rocky a jeho rodina potrebovať obzvlášť 10. októbra počas Medzinárodného dňa boja proti trestu smrti; 30. novembra počas podujatia s názvom Mestá za život, ktoré je pripomienkou prvého historického rozhodnutia zrušiť trest smrti; 10. decembra na Medzinárodný deň ľudských práv; a 15. januára pri príležitosti Dňa Martina Luthera Kinga, ktorým si ľudia v USA pripomínajú zavraždeného obrancu ľudských práv. Dajte Rockymu vedieť, že v boji za zmenu rozsudku nie je sám. Inšpirovať sa môžete nasledujúcim odkazom a k textu môžete pripojiť aj kresby či pohľadnice.

Odkaz, ktorým sa môžete inšpirovať

Dear Rocky.

My name is [put your name] and I stand in solidarity with you. I’ve heard you like playing drums. I also like playing [put the instrument you’re playing, if some] / listen to the music of [ put the name of your favorite musician/band].

I wonder what you like the most about the USA. My favourite place/ acitivity [put places you like visiting or activities you enjoy doing in Slovakia]. I’m sure you and your family would like it too.

Stay strong! You’re not alone.

(Približný preklad odkazu: Drahý Rocky. Volám sa [doplňte svoje meno] a vyjadrujem Vám svoju podporu. Počulx som, že rád hráte na bicích. Ja tiež radx hrám na [doplňte hudobný nástroj, na ktorom hráte] / tiež radx počúvam hudbu [doplňte meno svojho obľúbeného hudobníka alebo kapely]. Zaujímalo by ma, čo máte na USA najradšej. Ja na Slovensku milujem [napíšte o miestach, kam radi chodíte alebo o aktivitách, ktoré vás bavia]. Som si istx, že Vám a Vašej rodine by sa tam [na mieste, o ktorom píšete] / to [aktivita, o ktorej píšete] páčilo. Zachovajte si silu. Nie ste sám.)

Pohľadnice s fotografiou mladého Rockyho Myersa

Vyzvite orgány USA na sociálnych sieťach, aby Rockymu udelili milosť

V príspevkoch nezabudnite označiť adresátku výzvy a Amnesty International Slovensko. Okrem toho použite #RockyMyers #W4R23, #maratonpisanialistov


Kay Ivey, guvernérka Alabamy

Instagram: @governorkayivey
Facebook: KayIveyAL
Twitter: @GovernorKayIvey

Amnesty International Slovensko

Instagram: @amnesty_international_slovakia
Facebook: Amnesty International Slovensko
Twitter: @AmnestySlovakia

Governor Ivey. I urge you to review the case of #RockyMyers as well as of others on death row whose death sentences were imposed as a result of a judge overruling the decision of a jury, with a view to resentencing them and removing them from death row.

#W4R23, #maratonpisanialistov

(Približný preklad odkazu: Guvernérka Ivey, urgentne Vás vyzývam, aby ste zrevidovali prípad Rockyho Myersa a ďalších ľudí odsúdených na trest smrti, ktorých trest je výsledkom rozhodnutia sudcu vyniesť rozsudok v rozpore s rozhodnutím poroty. Vyzývam Vás, aby ste žiadali zrušenie trestu smrti a udelenie primeraného trestu.

Rocky Myers s rodinou

Chceli by ste do maratónu prispieť aj inak ako „len“ písaním listov?

Pomôžte nám listy rozposlať do cieľových krajín. Vďaka vášmu príspevku dokážeme rozposlať viac individuálnych listov. Listy zaslané individuálne, nie vo veľkých balíkoch, fungujú lepšie, lebo na inštitúcie vytvárajú väčší administratívny tlak.

Zorganizujte vlastný Maratón písania listov

Usporiadajte podujatie, na ktorom budú spolu s Vami písať listy solidarity aj Vaši priatelia a priateľky, rodina alebo širšia verejnosť, a zapojte tak do písania listov aj svoje okolie. Podujatie môžete zorganizovať na Vašej škole, na pracovisku či v susedstve, v knižnici, kaviarni, miestnom komunitnom centre alebo vo svojej obývačke. Ak Vám to situácia neumožňuje alebo by bolo fyzické podujatie zdravotným rizikom, môžete svoj mikromaratón usporiadať aj v online priestore.

Po registrácii Vám automaticky vytvoríme Váš vlastný „maratónsky profil“. Cez ten získate prístup k všetkým potrebným materiálom vrátane praktických návodov a detailných informácií o jednotlivých prípadoch.

Čím viac ľudí sa do maratónu zapojí, tým väčšia bude naša šanca na úspech! Maratónu sa pravidelne zúčastňuje približne 100 škôl zo všetkých kútov krajiny. Mnohí ľudia podpisujú petície na našich podujatiach alebo na internete. Pridajte sa k nášmu boju za ľudské práva a spravodlivosť aj Vy a zapojte svojich blízkych. Nezáleží na tom, či napíšete jediný list, alebo usporiadate podujatie pre 100 ľudí. Každý hlas navyše sa počíta!

Máte otázky, obavy alebo nejasnosti?

Prezrite si stránku venovanú Maratónu písania listov, kde sa dočítate o jeho začiatkoch, našich doterajších úspechoch aj dobrých skúsenostiach predošlých účastníkov a organizátoriek lokálnych maratónskych akcií. Ak máte otázky, ktoré Vám článok nezodpovedal, napíšte nám e-mail na adresu [email protected] a radi Vám poradíme.

Podpíšte ďalšie maratónske prípady